Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

„Wspólnymi działaniami do lepszego partnerstwa”

W tym roku szkolnym nasza szkoła realizuje projekt o współpracy transgranicznej ze Szkołą Podstawową w Usti nad Orlici w Republice Czeskiej. W ramach projektu „Wspólnymi działaniami do lepszego partnerstwa” realizowane będą działania:
1) „Ścieżkami rowerowymi po okolicach miasta Usti nad Orlici” – wyjazd uczniów z opiekunami do Czech 18-23 września 2017r.
2) „Dzień Zabaw” w Usti nad Orlici  8 listopada 2017r.
3) Warsztaty Praktyczne- „Wystawa Bożonarodzeniowa” w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej- grudzień 2017r.
4) „Dzień Ziemi”- wyjazd uczniów i opiekunów do Czech – kwiecień 2018r.
5) „Dzień Dziecka” w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej- czerwiec 2018r.
 
Głównym celem projektu są działania wspierające Polsko-Czeskie inicjatywy w sferze edukacji, historii, sportu rekreacji z akcentem na porozumiewanie się w języku angielskim. Koordynatorem projektu jest Lidia Marczak- Piętka.

W dniu 8.11.2017 w ramach projektu polsko-czeskiego „Wspólnymi działaniami do lepszego partnerstwa” odbyło się spotkanie w Usti nad Orlici pt. „Dzień zabaw”. Do Czech pojechało 15 uczestników z klas V i VI pod opieką p. dyrektor Krystyny Magierowskiej Kaszy, p. vice-dyr Rafał Marek, koordynatora Lidii Marczak – Piętka. Uczniowie polscy i czescy zostali podzieleni na 2 grupy. Jedna grupa uczestniczyła w warsztatach j.angielskiego, druga w grach i zabawach sportowych.
W ramach integracji wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do pobliskiej restauracji na wspólny obiad, oraz rozegrali mecz w piłkę w piłkę nożną halową oraz koszykówkę. Na zakończenie uczniowie wymienili się podarunkami zakupionymi z funduszów realizowanego projektu.

Data dodania: 2024-04-24 22:35:25
Data edycji: 2024-04-24 22:36:29
Ilość wyświetleń: 16

Programy i projekty

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej