Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

„Nie chce mi się”

„Nie chce mi się”

To zdanie powtarza każdy z nas, np. „nie chce mi się iść do szkoły”, „zrobię to później, teraz mi się nie chce”. To jest w porządku, póki nie przeradza się to w ciągły brak działania. Podamy Wam dzisiaj kilka sposobów na to, jak się zmotywować.

 

„JUST DO IT” ®

 

Chcieć to móc, ale nie dla każdego. Jeśli twoja biochemia mózgu na to nie pozwala, stay tuned, następne punkty są dla ciebie (A dla tych leniwych klusek <3) brak motywacji dotyka każdego w którymś momencie. To normalne, że chcemy rano zostać w łóżku, lecz można to zmienić, chociażby po to żeby nie narobić sobie zaległości w szkole. Na przykład ułóżcie plan działania w danym dniu. Wypiszcie w punktach rzeczy które macie do wykonania w ciągu dnia. Zmień myślenie z „co ludzie pomyślą” na pseudoegoistyczne myślenie o swoich potrzebach, które popchnie cię do działania.

 

Systematyczność

Następnym krokiem może być ustalenie planu na dany miesiąc i trzymanie się wyznaczonych celów. Mogą to być małe kroki, jak na przykład wcześniejsze wstawanie z łóżka w weekend albo odpuszczenie sobie tego jednego cukierka pozwoli ci być bliżej celu ograniczenia słodyczy i zrzucenia wagi. Również technologia przychodzi nam z pomocą – dobrym pomysłem jest też ustawianie sobie przypomnień w telefonie.

 

Motywator

Znajdź sobie osobę, która będzie twoim coachem. Czyli kimś, kto będzie pilnować twoich postępów oraz będzie popychać do dalszego działania. Istnieje także opcja odnalezienia osoby, która jest taka samo niezmotywowana jak ty. W takiej relacji oboje możecie poddać się syntezie, w której nawzajem próbujecie się motywować 

 

Never give up

Nie od razu Facebooka założono. Pamiętaj, że jedna chwila słabości nie skreśla twojej szansy do spełnienia postanowień. Jak coś ci nie wyjdzie, nie przejmuj się, spróbujesz następnym razem. Aż do skutku. Motywacja to rzecz osobista, u każdego wygląda inaczej. ZAWSZE trzeba do życia podchodzić pozytywnie i nie przejmować się drobnymi potknięciami.

Data dodania: 2024-05-07 11:53:12
Data edycji: 2024-05-07 11:54:59
Ilość wyświetleń: 25

Programy i projekty

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej