Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

FIO 2018 – Projekt „Międzypokoleniowa świetlica integracyjna”

FIO 2018 – Projekt „Międzypokoleniowa świetlica integracyjna”

„Nasza szkoła jest wesoła” – Jedynka w Bystrzycy Kłodzkiej wyjątkowo bawi, rozwija i kształci!

Od maja 2018 roku Zespół Szkół Ogólnokształcących, w tym Szkoła Podstawowa Nr 1, realizuje projekt FIO wspierający rozwój uczniów.
Od maja do listopada tego roku uczniowie objęci projektem uczestniczyli w licznych przedsięwzięciach, które zapewniły im ogromny rozwój w aspekcie intelektualnym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym.
W czasie wakacji nauczyciele przeprowadzili liczne zajęcia doskonalące umiejętności manualne i artystyczne u dzieci. Twórcze prace plastyczne i zabawy manualne rozwijały osobowość każdego dziecka. Szkoła ma wiele klas integracyjnych, a dodatkowe zajęcia rozwijające kreatywność i zdolności manualne dawały dzieciom możliwość wyładowania emocji poprzez sztukę. Uczniowie zauważyli, że plastyka to nie tylko kartka papieru i kredki, ale też tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego, co znajdziemy wokół. Dzieci wykonały mnóstwo pięknych prac, m.in.: „Paluszkowa” łąka maków, akwarium, latawce, plakat Moje Miasto, przestrzenne zwierzaki, wakacyjne kartki i wiele innych. Uczestniczyły też w licznych zabawach i zajęciach ogólnorozwojowych na świeżym powietrzu oraz wyjazdach na basen.
W październiku uczniowie objęci projektem wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Poznania, Gniezna i Biskupina. Były to dni pełne wrażeń i znakomita lekcja o początkach historii naszego państwa. W Poznaniu uczestnicy uczyli się sztuki wypiekania Rogali Świętomarcińskich w Muzeum Rogalowym. Wizyta w Biskupinie była podróżą w czasie do początków polskiego państwa, a nawet do początków osadnictwa na terenie naszego kraju. Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprezentowało historię państwa polskiego w formie spektaklu multimedialnego z wykorzystaniem filmów w technologii 3D .
W ramach projektu miało również miejsce uroczyste otwarcie dwóch pięknie wyremontowanych i wyposażonych ze środków FIO sal świetlicowych. Piękne sale, nowe meble, tablice interaktywne, sprzęt karaoke, kukiełkowy teatrzyk, magiczny interaktywny dywan to tylko nieliczne z atrakcji, z jakich korzystają wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Data dodania: 2024-04-24 22:27:11
Data edycji: 2024-04-24 22:30:46
Ilość wyświetleń: 15

Programy i projekty

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej