Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Resetowanie ustawień
Reset

2022 ZŁOTE SZKOŁY NBP

[19:28] Sylwia Pierzchała-Ryznar

W ramach projektu ,, Złote szkoły NBP ” przeprowadzone zostały liczne lekcje o bezpiecznych finansach, składzie chemicznym monet, walut w różnych krajach.Dnia 10 marca 2022 w klasie IIa odbyły się zajęcia z chemii, na których ambasadorzy projektu przeprowadzili doświadczenie. Dotyczyło ono oczyszczania monet za pomocą domowych produktów. Uczniowie zmieszali sodę oczyszczoną z sokiem z cytryny i umieścili w roztworze monetę 2 zł. Po jakimś czasie wyciągnięty pieniądz był odrdzewiony i zdecydowanie czstszy niż na początku.
Przed wykonaniem doświadczenia oglądnęliśmy również prezentację jednej z uczennic na temat pieniędzy. Dowiedzieliśmy się m.in. co to jest moneta, jak zamienia się pieniądze, poznaliśmy skład chemiczny monety oraz kilka ciekawostek na ich temat.

 

[19:29] Sylwia Pierzchała-Ryznar

10 marca klasa 3a wzięła udział w lekcji chemii z projektu Złote Szkoły NBP. . Uczeń klasy 3a  Przemysław Szarłowski przygotował prezentacje multimedialną dzięki której dowiedzieliśmy się z jakich pierwiastków i substancji chemicznych wytłoczone były monety kiedyś i są obecnie. Na lekcji były również przedstawione doświadczenia które pokazały jak w domowy sposób można wyczyścić zardzewiałą monetę. Doświadczenie wykonali Marcel Wojtyła, Michał Szarota i Jakub Jaśkowiak. Do prezentacji była również dołączona prezentacja multimedialna pt: „Dlaczego monety zielenieją”

 

[19:29] Sylwia Pierzchała-Ryznar

Dnia 11 marca klasa 3a wzięła udział w projekcie Złote Szkoły NBP, którego ideą jest rozwijanie kompetencji ekonomicznych młodego pokolenia. Celem programu jest aktywizowanie nauczycieli i uczniów oraz stworzenie sieci szkół zaangażowanych w poszerzanie edukacji ekonomicznej. Podczas prezentacji wykonanych przez innych uczniów klasy 3a dowiedzieliśmy się o walutach, demografii oraz wielu informacjach o następujących krajach: Grecja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Indie, Niemcy i Polska. Prezentację przedstawiono nam w szkolnej auli. Każdy kraj miał swojego reprezentanta, który był ubrany w ikoniczny strój pochodzący z danego kraju. Wyłuchaliśmy również narodowe piosenki oraz piosenkę Maryli Rodowicz „Ale to już było” genialnie zaśpiewaną przez Alana Pachowicza
Osobami prowadzącymi byli Kacper Kruk i Filip Żmudziński
Jako kraje wystąpili : Dominika Dereń, Delfina Cieślik, Konstancja Kuczer, Klaudia Adamczyk i Alan Pachowicz

 

[19:31] Sylwia Pierzchała-Ryznar

Koordynatorem projektu jest Sylwia Pierzchała-Ryznar oraz nauczyciele Krzysztofa Olejnik-Boczoń i Daniel Kruk.

Data dodania: 2024-04-24 21:55:05
Data edycji: 2024-04-24 21:57:06
Ilość wyświetleń: 56

Programy i projekty

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej